top of page
cello 2.png
cello 2.png

    Životopis

Rockový violoncellista Jan Sklenička se dlouhá léta věnuje nejen skládání originálních aranží známých rockových písní, ale také vlastní tvorbě různých žánrů. Ze známých cover verzí Vás jistě potěší písně od Red hot chilli peppers, Cranberries, Led Zeppelin a mnohé další. Na jeho novém sólovém CD můžete nalézt skladby nejen rockového založení, ale také blues, jazzové prvky, jemnější věci obohacené o kytarové vstupy či klasickou hudbu. Jeho koncert či vystoupení může obohatit i Vaši akci. ​

           Začal hrát na violoncello ve svých šesti letech v LŠU Štupartská u profesora Václava Stoupy. Po absolvování dvou stupňů na této škole navštěvoval soukromé hodiny u profesorky Bohuslavy Dlouhé z Deylovy konzervatoře a v této době hrál i v několika klasických komorních tělesech. V letech 2000 - 2007 vystudoval Pražskou konzervatoř. Nejprve zde studoval ve třídě profesora Tomáše Strašila a později ve třídě profesora Jaroslava Kulhana z Panochova kvarteta. Absolvoval mistrovské kurzy např. u americké violoncellistky Jeniffer Morches, u Petra Prauseho z Talichova kvarteta či Miroslava Zíchy z Janáčkovy akademie. Během studia asi tři roky působil a veřejně koncertoval se smyčcovým kvartetem s hudebními kolegy z Pražské konzervatoře.

          Vydal několik desek, například s kapelou NOI, ve které působil v letech 2000-2005, vydal dvě desky, druhou u agentury Indies records. V minulosti si zahrál například s Bárou Basikovou na koncertě Hynka Tomma. Účinkoval sólově také například v Sukově síni Rudolfina či v roce 2012 si zahrál v Praze v Obecním domě s britským kytaristou Gedem Maloney a skupinou So fine. Hrál také např. v kapele Jiřího Kadeřábka, se kterou vydal desku v roce 2001. Od roku 2011 působil například v rockové kapele Sandonorico či alternativním duu se zpěvačkou Simonou Maierovou. Nyní příležitostně spolupracuje se sólistkou Národního divadla Michaelou Kapustovou, herečkou Ivanou Jirešovou, kytaristou Petrem Urbánkem a dalšími. Momentálně připravuje další sólové CD.  

  • Grey Facebook Icon
  • Šedý iTunes Icon
  • White LinkedIn Icon
  • Šedý Yelp Icon
bottom of page